Orman Genel Müdürlüğü Bilimsel Yayınlar Veritabanı

Oluşturulan bu veritabanı uygulaması ile; Orman Bakanlığının ve bağlı birimleri olan, Orman Genel Müdürlüğü, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü personellerinin Türkçe içerikli bilimsel yayınlara bir kaynaktan erişebilmelerinin sağlanması amacı ile 12 Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün ve Ormancılık Araştırma Enstitüsünün hazırlamış ve yayınlamış olduğu bilimsel içerikli her türlü yayın tasnif edilerek hizmete sunulmuştur.

Ayrıca amacı Türkçe içerik sağlamak olan bu platformda; Üniversiteler, Kamu kurumları, Sivil toplum örgütleri ve diğer içerik sağlayıcılar tarafından hazırlanmış ve uygulamacı birimler olan ilgili Orman Bakanlığı birimlerinin hizmetine sunulmasında yarar olduğu düşünülen içeriklere de yer vermeyi amaçlamaktayız.

Bu çerçevede; oluşturulan bu sisteme, çeşitli platformlarda yayınlamış olduğunuz bilimsel içeriklerinizi ekleyebilmeniz için "Kayıt" olmanız gerekmektedir. "Kayıt" işlemlerinizden sonra giriş yaptığınızda açılan form üzerinden, içeriğinizi tanımlayınız. İçeriğiniz sistem yöneticimiz tarafından kontrol edilerek en kısa sürede bu platform üzerinde yayınlanacaktır.


İçerik Eklemek İçin Lütfen Kayıt Olunuz

@ogm.gov.tr uzantılı bir adres ile kayıt yapacak iseniz mevcut e-posta şifrenizi giriniz. Sistemimiz Orman Genel Müdürlüğü sistemine entegredir. Kayıt yaptırdıktan sonra e-posta kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz